Roger Dubuis Excalibur Aventador S

Roger Dubuis, Lamborghini’lerin yarıştığı Super Trofeo gibi organizyonları düzenleyen birim -Lamborghini Squadra Corse- ile yapmış olduğu partnerlik sonucunda “Excalibur Aventador S” isimli modelini piyasaya sürdü.

Excalibur Aventador S’in kalibresinin tasarımında, süper otomobil Lamborghini Aventador S’in motorundan (X görünümündeki) esinlenilmiş. Mühendislerin ve modelistlerin çalışmasıyla; “Lamborghini ruhu” yüksek teknoloji materyalleriyle birleştirerek, en üst seviyede performansa sahip bir model ortaya çıkmış.

Roger Dubuis, bu saatle birlikte ilk defa 90 derecelik açıyla hareket edebilen ve birbirlerine diferansiyel ile bağlı “çift balans sistemini” kullanıyor. 2 x 4 hz’lik frekansı sayesinde, yer çekimine karşı koyarak saatimiz, daha yüksek bir hassasiyet sağlayabiliyor.

RD 103SQ Double Sprung balanslarının çıkardığı sesler, Lamborghini’ye gaz verdiğinizde hissettirdiği gücü anımsatıyor. Otomatik mekanizması 40 saatlik bir güç rezervine sahip. Kasası 45mm çapında, 7.8 mm kalınlığında ve çok-katmanlı C-SMC karbondan yapılmış. Dolayısıyla, çapı büyük ama bir o kadar da hafif bir saat ve tam “312” parçadan oluşuyor.

Saat, dakika ve, sıçrayarak ilerleyen saniye ibresi gibi ana fonksiyonaliteleri bulunuyor. Kadranında ve kurma kolunda sarı tonların hakim olduğunu görebilmektesiniz. Dakika ve saat ibresinin içinde, beyaz ışık saçan luminious SLN maddesi bulunuyor. İskelet görünümlü kasa arkasında ise İtalyan bayrağının üzerine “Aventador” yazısı işlenmiş.  Yine güç rezervi göstergesini bu arka bölümde; bir robotun kafatasını andıran görünümün hemen üzerinde seçebilmektesiniz.

Rubber kayış kullanılan saatimize sarı dikişler atılmış. Bu arada Excalibur Aventador S’in 5 BAR (50 m)’a kadar su geçirmezlik özelliği olduğunu söylemekte fayda var.

Roger Dubuis’un Poinçon de Geneve standartlarına uygun şekilde tasarlanan bu model sadece 88 adet limitli sayıda üretilmiş.