HYT H0 Koleksiyonu

HYT, yeni H0 koleksiyonu ile, zamanı yine meşhur renk içeren transparan sıvılarıyla göstermeye devam ediyorlar, ama bu sefer çok daha sade bir şekilde.

Yeryüzündeki yaşam suya bağlıdır. Bu gerçeklik, HYT’nin sürekliliği olan bir hareketi; transparan bir sıvı kullanarak yansıtmak istemesinde “ilham kaynağı” olarak kullanılmıştır. Zamanı, bu tarz bir yöntemle görüntülemeyi sağlayan sistemi, emsalsiz olduğu gibi, ayrıca bir o kadar da kompleks bir yapıya sahip. Dünyanın ilk mikrosıvı teknolojisi ile saat koleksiyonu oluşturan HYT markası, H0 koleksiyonu için mevcut tasarımlarını yenilemişler. “Az ama öz” sözüyle yola çıkan firma, olağanüstü sofistike sistemlerinin daha iyi anlaşılması için minimalist bir çalışma yapmışlar bu sefer.

Damla şeklindeki kasa tasarımlarında, renkli sıvının ilerleyişini kontrol eden iki adet pistonu; kendinden önceki versiyonlarının aksine yeni modellerde daha arka planda yer alıyor. Saat 6 yönündeki büyükçe üzerinde “6 rakamı” yazan aparat ise tamamen ortadan kalkmış.

Fütürist kadranında dakikayı okumak için saat 12 yönündeki SuperLuminova özelliğine sahip, tek ibresi olan göstergeden faydalanabilirsiniz. Saat 9 yönündeki gösterkenden saniyeyi, 2 yönünde is güç rezervini görüntüleyebilirsiniz.

H0 koleksiyonunda, H0 Black (Siyah), H0 Orange (Turuncu), ve H0 Silver (Gümüş) olmak üzere 3 adet farklı model yer alıyor. Üçünde birden retrograde dakika, saniye, ve güç rezervi ibreleri parlak & kontrast yaratan renk tonlarıyla bezenmiş.

Mekanik elle kurmalı bu saatler HYT’nin kendi kalibresini taşıyorlar. Çapları 48mm, yükseklikleri ise 17.9mm kadar. H0’da saati göstermek için HYT her zamanki gibi kendi imza sistemini kullanıyor. Yani, akrebin yerine kadranda bulunan tüplerin içindeki renkli sıvılar saati gösteriyor…Bombe verilmiş kadranının altıdan bulunan katmanda ise  24 saatlik zaman dilimini okuyabiliyorsunuz.