Ressence Type 1 Squared

Ressence Type 1 Squared saatini, yuvarlak kasa tasarımına sahip Ressence Type 1’in cushion shaped (köşeli – yastık görünümlü), dress- watch versiyonu olarak değerlendirebiliriz.

Geçen sene firmanın Ceo’su  Benoit Mintiens ile birlikte çektiğimiz videoyu izleyerek dilerseniz Type 1’i bir anımsayalım:

ress2Ressence Type 12 , firmanın “ilk” paslanmaz çelikten yapılmış ve yine “ilk” dress-watch kategorisindeki modeli olma özelliğini taşıyor. Yeni modelinde, kasanın arkasındaki safir kurma kolu yerine, bir manivela yerleştirilerek saatin kurulması sağlandığı için; diğer tüm versiyonlarına göre çok daha ince bir görünüme sahip. Bu arada, bundan önceki eski zamanlarda da; mesela Bulova’nın vintage Spaceview Accutron modelini için, yine saatin benzer bir sistemle arkadan kurulmasına şahit olmuştuk.  http://zamaninotesinde.com/ 

Saati kurmak için manivelayı çevirdiğinizde, kadrandaki göstergeler de manivelayla paralel bir şekilde 1’e 1 dönmekte.

ress1107 adet parçadan oluşan saatimiz, 41mm çapında, 1ATM su geçirmezliğe, ve 36 saatlik bir güç rezervine sahip. Farklı kayış opsiyonlarıyla hem erkek hem de bayanlara hitap edebiliyor. Gümüş, gece mavisi, şampanya ve rutenyum renk tonlarında sunuluyor.

Ayrıca, Ressence TYPE 1² “Squared” ekstra güçlü Superluminova özelliği sayesinde adeta geceyi gündüze çevirerek, okunabilirliliğinizi arttırıyor.

Web sitemizin yazarlarından Sophy Rindler’ın SIHH 2017’den yakaladığı, modelin yakın çekim resimlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

ressen ressen_2 ressen_3