Skagen Hagen Akıllı Saat

Skagen saat markası, Danish-style minimalist görünüme sahip modeller sunan bir firma. İsmini de yine Danimarka’da bulunan “Skagen” adlı bir sahil kasabasından alıyor. skagen saat skagen akıllı saat

Markayı daha çok kadranı ince – nispeten kasası son derece akıllıca saklanmış demek doğru olabilir- tasarımlarından tanımaktayız. Ama bu sefer farklı bir konseptle karşımıza çıkıyorlar: Hem hibrit hem de akıllı olarak.

Skagen Hagen Connected Hybrid Smartwatch’unuzu iOS ve Android yüklü akıllı telefonlarınızla “Skagen Connected” aplikasyonunu indirerek, kablosuz bir şekilde senkronize edebiliyorsunuz. İlk olarak uygulamayı yükleyip, eşledikten sonra saatinizin kalibrasyonunu yapmanız gerekiyor.  Akabinde de, kilo-boy-adım hedefleriniz gibi bilgilerinizi sisteme giriyorsunuz. Bu arada uygulamayla uyumlu cihaz özelliklerinin: iOS 8+ / iPhone 5 +, Android 4.4+ olduğunu söylemekte fayda var.

ska3Saatin aktivite ve uyku takibi özellikleri sayesinde; günde kaç adım attığınızı veya kaç saati uyuduğunuzu takip edebilirsiniz. Dış kadranda tarihi(günü) gösteren rakamlar yer alıyor, ve tek butonla (tepedeki saat 2 yönünde bulunan) hangi günde olduğunuzu görebiliyorsunuz. Ortadaki “mod” butonu sayesinde ise dual-time, tarih ve alarm özelliklerini aktif hale getirebiliyorsunuz.  Saat 4 yönündeki “Skagen Link” butonunu kullanarak bu sefer, resim çekip, telefonunuzda çalan müziği kontrol edebilirsiniz.

Saat 9 yönünde kadran içinde yuvarlak küçük bir kadran daha bulunuyor. Bu kadranın sol tarafındaki bölümde geçen A-B-C harfleri önceden set ettiğiniz mod tiplerinizi gösteriyor. Hangi mod aktifleşirse buradaki ibre o harfi gösteriyor. Çemberin diğer kalan sağ tarafı ise aktvite hareketliliğinizi kontrol edebilmeniz için bulunuyor.

ska4Hagen Connected bütün yukarıda saydıklarımla da yetinmiyor ayrıca bildirim almanıza da yarıyor. Tanımladığınız bir kontak kişisinden gelen e-mail, telefon çağrısı veya mesaj geldiği taktirde sizi yine küçük kadrandaki beyaz-gri-koyu gri-siyah tondaki bölümlerden birini göstererek bildirim uyarısı yapıyor.

Saatin kasası 42mm çapında ve 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Sarj etmenize gerek kalmadan dört ila altı ay ömrü olan, kolayça takıp çıkarılabilir pili ile çalışıyor. http://zamaninotesinde.com/