Maurice Lacroix Masterpiece Chronograph Skeleton

Maurice Lacroix Jura Kantonu’nda konuşlanmış, modern tasarımlara imza atan genç bir İsviçre markası. İki bin beş yüz adet satış noktasıyla otomatik ve quartz olmak üzere yılda doksan bin adet hacme kadar saat üretebiliyorlar. maurice lacroix saat http://zamaninotesinde.com/

Firma “Masterpiece” isimli koleksiyonuna  3 yeni versiyonuyla iskelet görünümlü kronograf saatlerini ekledi. Maurice Lacroix, kendisini bu alanda en iyi konuma getirebilmek için daha fazla iskelet ve daha fazla kronograf özellikli modeller üreterek; pazarda ön plana çıkmak istiyor.

Oldukça şık bir görünüme bürünmüş Maurice Lacroix Masterpiece Chronograph Skeleton modelleri  45mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahipler.  Bezeli siyah PVD, çelik, veya altın opsiyonlarıyla bulunabiliyor. Modellerin safir camına gümüş transparan tonda “Maurice Lacroix” yazısı işlenmiş.

mlOtomatik mekanizması 48 saatlik güç rezervine sahip.  Akrep ve yelkovan ibreleri klasik bir saatteki gibi kadranın merkezinde yer alıyor. Saat 3 yönünde 30 dakikalık kronograf göstergesi bulunuyor. Saat 9 yönünde ise firmanın isminin baş harfini taşıyan “M” şeklinde bir küçük saniye sayacı göstergesi de var. Bu logo en belirgin olarak atlın versiyonunda göze çarpıyor diyebiliriz.

Kasasının arkasındaki transparan camdan rotoru, bununla birlikte ön taraftaki iskelet görünümü sayesinde saatin mekanizması görülebiliyor. Çelikten yapılmış kronograf butonları sayesinde ise merkezindeki kronograf ibresinin çalışması sağlanabiliyor.