Hamilton Ventura

Hamilton Ventura XXL, Rock ‘n’ Roll‘un kralı Elvis Presley‘e ithafen onun doğumunun 75’inci yıl dönümünü kutlamak için üretilmiş, Hamilton markasının ikonlaşan saati.

Meşhur olmadan önce bir gazino yöneticisi tarafından kendisine hediye edilen bu saati Elvis çok beğendi ve 1961‘de oyndadığı ‘Blue Hawaii’ filminde de giymek istedi. Presley bu filmle yükselişe geçerken, Ventura da diğer bütün en iyi yardımcı oyuncu ödüllerini toplayarak, ikonik bir saat olma yönündeki basamakları tırmandı. Son dönemlerde ise, Men In Black III‘de Will Smith‘i, Dexter dizisinde detektif Angel Batista‘yı ve gene Green Hornet‘te Christoph Waltz‘i Hamilton Ventura saatleriyle izliyebilirsiniz.

Bu arada, işin içine Kral girince, limitli sayıda üretilip daha keskin hatlarla, fütürist bir görünüm kazandıran yeni bir dizayna bürünmesi de kaçınılmaz oluyor tabiki. Sadece bileğinizin doğal hareketiyle çalışıyor olması ve arka tarafındaki otomatik hareketi gösteren stilist açık kasası ise Hamilton’ın mühendislikle tasarımı birlikte nasıl mükemmelize bir hale getirebilidiğinin açık bir ispatı.

hamilton1   Saati okumakta ilk zamanlarda biraz zorluk çekebilirsiniz, ama alıştıkça ara yüzünün normal rakamlardan farklı oluşu hoşunuza gidiyor. Kırmızı burgulu çizgilerin başladığı nokta saat 12‘yi gösterirken, saat 3 yönündeki üçgen şeklindeki kurma koluna kadar bu kırmızı şeritli blok devam ediyor. Saniye göstergesinin ucuna da bu şarap kırmızısı renkten biraz çalınmış.

Hamilton Ventura XXL, kesinlikle hem koleksiyoncuların, hem Elvis hayranlarının hem de otomatik saat meraklılarının ilgisini çekecek cinsten bir model olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Modelin Türkçe İnceleme Videosunu Kanalımızda Bulabilirsiniz: