SIHH 2017

SIHH 2017 – Salon International de la Haute Horlogerie Geneve bu yıl 27. kez Isviçre’nin Cenevre kentinde kapılarını konukları için açıyor. sihh 2017 SIHH geneva sihh geneva http://zamaninotesinde.com/

sihhhh16 Ocak – 20 Ocak arası düzenlenecek fuar bu yıl ilk defa “halka açık” olacak. Bu sayede, şimdiye kadar sadece basın ve saat dünyasından profesyonellerin ziyaret ettiği SIHH’a , tek günlük (20 Ocak Cuma) olmak üzere, bilet fiyatı 70 CHF’e saat meraklıları da katılım sağlayabilecek.  SIHH’in kendi internet sitesinden de erişebileceğiniz fuar biletleri için kişi başına en fazla dört adet bilet alınabiliyor, ve girişte yaka kartı için yanınızda fotoğraf bulundurmanız gerekiyor. Geçen yılki tecrübelerimize istinaden ve halka açık katılımının tek gün olduğunu göz önünde bulundurularak; Cuma günü gidecekler için sabahın erken saatinde Palexpo fuar alanına gidilmesi yararlı olabilir. Çünkü, kayıt işlemleri biraz uzun sürebiliyor.

 

sihh2Bu sene, A. Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, Greubel Forsey, IWC, Jaeger-Lecoultre, Montblanc, Panerai, Parmigiani Fleurier, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpels markaları yine her zamanki gibi katılım sağlayacaklar. Ayrıca, Girard-Perregaux’un geri dönüşüne ve Ulysse Nardin’in BaselWorld’den transfer oluşuna şahitlik edilecek.

 

sihhCarre des Horlogers bölümünde ise; Christophe Claret, Grönefeld, H.Moser, Hautlence, HYT, Kari Voutilainen, Laurent Ferrier, MB&F, MCT, Ressence, RJ – Romain Jerome, Speake-Marin, Urwerk gibi bağımsız saat markaları da yerlerini alacak.

 

sihh1Şimdiden 1200 ziyaretçinin katılımı onaylanmış gözüküyor. Yukarıda saydığım gibi 4500 kapasiteli alanda 17 adet dünyaca ünlü marka ve 5’i yeni olmak üzere 13 adet bağımsız marka boy gösterecek. Bunun için, eğer siz de halka açık günde katılımcı olarak katılmayı planlıyorsanız bu 30 markadan en çok merak ettiğiniz ve en çok modellerini incelemek istediğiniz markalara öncelik vermenizde fayda var gibi gözüküyor.  Bizler de SIHH’dan gelen en yeni haberlerle sizleri güncel tutmaya çalışacağız.