MCT Sequential Two

Manufacture Contemporaine Du Temps’in (MCT), yastık görünümlü Sequential One saatinin yeni versiyonu MCT Sequential Two S210 Evo modeli, bu kez karşımıza daire şeklindeki bir kasa tipiyle çıkıyor.

MCT’nin zaman makineleri genç tasarımcı Fabrice Gonet imzasını taşıyor. Gonet, mentörü olarak gördüğü, ünlü saat tasarımcısı Jorg Hysek ile birlikte geliştirdikleri HD3 (dijital, dokunmatik ekranlı) komplikasyonları sayesinde, bundan öncesinde de adından söz ettirmeyi başarmıştı.

MCT, küresel grup politikası çerçevesinde, verticalization (dikeyselleşme) stratejisini benimsiyor. Bu bağlamda; büyük hacimlerde yeni müşterilere ulaşmak yerine, direkt olarak hedef kitlelerindeki müşterilere daha fazla katma değer kazandıran hizmetler sağlayarak, satışlarını arttırmaya yönelik bir pazarlama stratejisi belirliyorlar. Firma, şimdilik her ne kadar daha çok saatin zamanı gösterme şekline odaklanmış olsada; bunu farklı ve zarif bir şekilde yapıyor olması, koleksiyonlarını son derece ilginç kılıyor. “Saatin çehresini değiştirme” mottosuyla yola çıkan firma, geliştirdiği sıradışı tasarımlarıyla kısa zamanda saat dünyası tarafından kabul görüp büyük beğeni toplayarak şu ana kadar da bu planlarına sadık kalabilmiş gözüküyor. http://zamaninotesinde.com/ mct saat mct watches mct watch

“MCT, Sequential – Two S210 EVO dönüşümünü tamamladı ”

Sequential - One S110 EVOSequential Two – S210  Evo’nun faklı hızlarda ve farklı zamanlarda hareket eden parçaları saate ‘üç boyutlu bir hareketlilik’ kazandırıyor. Saattin ön yüzündeki safir kristal camdan, her biri üç saat rakamı indikasyonu taşıyan ve jaluziyi andıran 4 adet panelin (firma bunları modül diye adlandırmayı tercih ediyor), sıralı bir şekilde dönerek zamanı gösterdiği görülebiliyor. Modüllere daha da yakından bakmak istersek; heri birinin 5 adet dikdörtgen şeklindeki prizmalardan oluştuğu görülebiliyor ve içlerindeki rakamlar bu prizmaların bağlı olduğu çarkların hareket etmesiyle başka rakamlara dönüşebiliyor.

Merkez eksenli dakika ibresi, saat yönünde ilerleyerek ortadaki yarı-çember disk üstünde gezinerek dakikayı gösteriyor. Saatin zamanı ise, diskin açık bıraktığı kısımdan görülebilirken, yine diskin olağanüstü tasarımı sayesinde diğer saat dilimlerinin üzeri örtülerek; görünebilirlikleri gizleniyor.

S210 Evomct-s210-steelnun antrasit veya şampanya tonunda 25‘er adet limitli sayıda sunulan bu modellerinde saatin parçalarıyla, kadranı arasında renk kontrastı sağlanarak saate olağanüstü bir ışık oyunu katılmış. Lugs’lar (Kayışı tutan çıkıntılar), saatin ahengine uyum sağlamak ve daha fazla ergonomik konfor kazandırabilmek için yeniden tasarlanmış. Kadranın merkezindeki köprüyü koruyan vidalarıyla ve kurma kolundaki MCT damgasıyla da bu görsel şov tamamlanmış.

Markanın ikonikleşen 46.4 mm’lik daire şeklindeki kasası, 5. sınıf titanyumdan üretilmiş DLC kaplama içermekte. DLC; yani “Diamond-like carbon” elmasın bazı temel özelliklerini taşıyan materyal olarak kullanılıyor. Sequential Two – S210 Evo’nun arkasındaki safir kristal ise, saatin yeniden tasarlanan kalibresini ve elle işlenen Côte de Genève motifini son derece zarif bir şekilde ortaya çıkarıyor.

Modelin yakın çekim videosunu youtube kanalımızdaki aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz: