Rolex’de Cellini Zamanı

Rolex, saat sektörüyle hiç haşır neşir olmamış kesimlerin, hatta herhangi bir şekilde kendisinde bir saat merakı hic uyanmamis insanların dahi tanıdığı…Miktar olarak taklitlerinin; firmanın kendi resmi satış kalemlerini bile geçtigi Isviçre’nin dünyaca ünlü “saat markası“. Rolex saat Rolex cellini Rolex cellini saat rolex watch cellini watch

Her ne kadar marka Submariner’lar, DateJust, Day-Date, Explorer’larla anılsa da, benim en çok ilgimi çeken Rolex koleksiyonunun  “Cellini” koleksiyonu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.  Bunun benim için temel iki nedene dayandiriyorum: http://zamaninotesinde.com/

  1. Markanın bu kadar çok imitasyon modeli olmasına rağmen Cellini’nin en az imite edilen serilerden biri olması
  2. Rolex denilince akla gelen ilk kelimeler “lüks” ve “zerafet” oldugundan; bu seri bence sadece zamani hiç komplikeleştirmeden, en sade ve zarif biçimde değerlendirmek isteyenler için tasarlanmis adeta

Özetle, diğer modellerini de çok beğensem de, eğer bir seçim yapmam istenilseydi Rolex’in bütün modelleri arasında; bir Cellini saatim olsun isterdim. Burası çok net!

Cellini’nin Dual Time ve Date modelleri olsa da benim tercihim Cellini Time; çünkü bu saatin temel zamanı gösteren araçlarından başka araçlara ihtiyacı olmadığını düşünüyorum.

cellini_time_m50505-0020_0001_840x1070

Bildiğiniz gibi Rolex’in imza “Oyster” lakabı; bezelindeki istiridyeyi andıran tırtıklı görünümünden geliyor. Cellini Time ise tam bir Oyster kasasına sahip değil ama, bezeli boyut anlamında nispeten daha ince olduğundan yine de daha az tırtıklı bir Oyster diyebiliriz.

Beyaz kadrana sahip, rose gold tonundaki saatimizin dakika, ve saniye ibreleri de yine aynı  tonda; yani 18kt rose gold. Indekslerin aralarında dakika göstergelerine de yer verilmiş. Dikişli timsah derisi kayışla bileğinizi sararken, Rolex logosunu barındıran tokasıyla taçlandırılmış.

Ne çok büyük ne de küçük; zerafeti en iyi şekilde gösterecek biçimde tasarlanmış Cellini time; tam 39mm çapında, ve 48 saatlik bir güç rezervi var. 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan saatimizin otomatik-mekanik mekanizma ile nabzı kusursuz bir şekilde atmakta.

 

cellini_time_m50505-0020_0002_1680x1070 cellini_time_m50505-0020_0001_1680x1070

Youtube kanalımızda yayınlanan Rolex Saat İnceleme Video’muzu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz: