MB&F İle Sürüş Keyfi

Yeni MB&F Horological Machine HM8 ‘i, aslında basit matematiksel bir denklemin çıktısı olarak adlandırabiliriz: HM8 = 5 + 3. MB&F saat Horological Machine HM8 watch MB&F watch mb f saat mb f watch hm8 can-am

“5” çünkü; HM8 bir önceki başarılı versiyonu Horological Machine 5 (HM5) gibi hızlı super arabaların ve motorsikletlerin hayalini kurduğumuz zamanları bize anımsatıyor. Bu dönemden daha spesifik olarak  bahsedersek; efsanevi Can-Am (Canadian – American Challenge Cup) yarış şampiyonasının yapıldığı, 50 yıl öncesine, hiç bir limitin olmadığı, 60’lı ve 70’lı yılların güçlu-ihtişamlı arabalarının yarıştığı döneme gittik.

Mclaren, Lola, veya Porsche tarafından üretilen araçlar motorları gözükecek şekilde, koruyucu çubuklarla çevrili tasarımlara sahipti; tıpki yeni makinemiz “HM8 Can-AM” saatimizdeki koruma mekanizmasındaki gibi.

mclarenimage001

“3” çünkü; HM8 için bir başka çocukluğumuzun kahramanı: dostumuz (ve gezegenin koruyucusu) Japon anime TV karakteri Grendizer’ den esinlenilmiş. Grendizer robot karakterinin ünlü “savaş-baltası” firmanın daha önceki modellerinde de – hatta en belirgin olarak HM3 serisinde kullanılmıştı. Kurbağayı andıran model HM3 yani namıdiğer Frog’un, rotorunun görselinde belirgin bir şekilde bu baltadan esinlenildiğini görebilirsiniz. Şimdi ise yeni HM8 modeli ile birlikte, Can-AM koruma mekanızmasına ile Grendizer’ın baltası eklenerek tam adeta yenilmez bir şavaşcıya dönüştürülmüş. http://zamaninotesinde.com/ mb f saat

greimage004

HM-8’in otomatik mekanizmasında, zamanı okumak için saatin safir kristal camının optik yansımalarından faydalanılmış. Saati jumping hour özelliğiyle, dakikayi ise sweeping minutes olarak yorumlayabiliyorsunuz. Diver watch (sürücü saati) olan bu modelin ayrıca iki versiyonu bulunmakta. Titanyum veya 18 karatlık rose/beyaz altın versiyonlarına erişebilirsiniz.

image002 image003 image005

HM8 Can-Am ‘in videosu: