Romain Jerome “Pokemon” Avında

Saat dünyasının çılgın çoçuğu RJ-Romain Jerome, Pokemon’un 20’nci senesini kutlamak için The Pokemon Company International ile iş birliği yaparak, Pikachu karakterini içeren 20 adet limitli sayıda modelini piyasaya sundu.

Romain Jerome’un, Android ve iOS platformlarda sunulan ve milyonları sokağa döken “Pokemon GO” oyun furyasını yakalayıp yakalamadığını tartışmaya sunabiliriz ama… Uğrunda trafik kazalarına sebep olan, hatta yıllardır diyet yapıp kilo veremediği halde, telefonla Pokemon avı peşinde kilometrelerce yol yürüyüp iğne ipliğe dönen kişilere bizzat tanıklık etmiş biri olarak, açıkçası RJ’den bu tarz bir adım atmasını bekliyordum.

Sosyal medyanın birçok kanalında, Pikachu’nun saçtığı “yıldırımlar” gibi, bu sefer kendisine yöneltilen eleştiri oklarını şaşkınlıkla okumaktayım. Bahsettiğimiz markanın, “Batman”, “Super Mario”, “Tetris”, “Space Invaders” ve “Pac-Man” modellerini içeren “Film & Çizgi Film” isimli özel bir koleksiyonu olduğunu unutuyor gibiyiz. Başarısı tabii ki de tartışılmalıdır; ama günün sonunda firma istediğini elde ediyor mu? (Satış ve ilgi çekicilik anlamında). Asıl araştırılması gerekilen de burası bence. Firma, şimdilik bu stratejisinde bence başarılı olduğunu düşünüyor ki riskler alıp ilgili koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor gibi gözüküyor. Bu yönde, firmaya bizzat mail atıp satış bilgilerini kendilerinden talep edeceğime emin olabilirsiniz. http://zamaninotesinde.com/

RJ X Pokemon modeli, kadranında gülümseyen ünlü pokemon karakteri Pikachu ile sizleri karşılıyor.  Çizgi karakterimiz sarı tonda emaye ile elle boyanarak tasarlanmış. Saatin sarı kauçuk kayışı, Romain Jerome’un patentli “top ve soket” eklemleriyle entegre edilmiş. Pikachu’nun saçtığı yıldırım desenleri ise kadranda oyularak resmedilmiş.

Karakterin hemen altındaki köprüden Pikachu ismini ve Swiss Made ibaresini rahatlıkla okuyabilmektesiniz. Kasa tasarımı olarak markanın Moon Invader modelinden faydalanılmış. Bu bir o kadar iddialı ve sıra dışı modeli yazma fırsatını tabii ki de kaçıramazdım. Yakaladım seni Pikachu!

rj_m_au__in__001_02_sdt_transp_ld_750-481x673rj-m-au-in-012-01_back_transp_hd