Kral Transparan – Vacheron Constantin

Vacheron QUAI DE L’ILE

Vacheron Constantin firması 1755 yılında İsviçreli saat üreticisi Jean-Marc Vacheron tarafından kuruldu.  Lüks segmente hizmet eden marka ayrıca Richemont Group’un bir üyesi.  http://zamaninotesinde.com/

Komplike modellerinin yanısıra firmayla ilgili en çok merak edilen konulardan biri de Vacheron Constantin’in kullandığı logosu; yani Malta Haçı… Vacheron Constantin saat yayının aşırı kurulmasını önlemek için icat edilen “matla haçı mekanizmasindan” esinlenerek, bu mekanizma şeklindeki sembolü, logo olarak kullanmayı tercih etmiş.

Napoleon, Sivio Berusconi gibi önemli isimlerin tercihi olmuş markanın, “Tivoli” isimli cep saatiyle “Dünyanın En Koplike Saati”ne sahip olma ünvanını da koruduğunu hatırlatmakta fayda var.

Vacheron’un QUAI DE L’ILE isimli koleksiyonu son derece modern, dikkat çekici ve kişiye özel olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.  Kişiye özgün çünkü bu koleksiyondaki modellerin, bezelinden kayışına, kasa materyalinden kurma koluna kadar; sekiz farklı özelliğini kendi tarzınıza göre tasarlamanıza olanak sağlanmış. Yazımızın görsellerinde yer alan, kasanın arkasında kazınarak adınızın yazdığı rose gold tonundaki kendi yaratmış olduğum saate benzer bir saati, siz de firmanin web sitesinden oluşturabilirsiniz.

Annual Calendar modelinde, kadranın sol tarafında bir ay fazı yer alırken, sağ tarafında ise retrograde gün ibresi bulunmakta. Benim favorim ise; Quai de l’Ile day-date and power reserve versiyonu.  Transparan kadranı sayesinde göğsünü gere gere gövdesini gururla sergileyen bu modelde; 9’yönünde haftanın günlerini, 6’yönünde güç rezervi göstergesini , ve 3’yönünde ay takvimini rakamsal olarak takip edebilirsiniz.

Saatin mekanizması Cenevre damgalı otomatik Calibre 2475’e ev sahipliği yapıyor. 41 milimetre çapındaki Quai de l’Ile day-date and power reserve, yastık şeklinde bir görünüme ve 40 saatlik bir güç rezervine sahip.

30 metreye kadar su geçirmezlik özelliği olan modelimiz, ayar yapabilmenizi sağlayan özel kalemiyle müşterilerine sunuluyor.vcmert_kalafat_vacheron

Bir Cevap Yazın